Krzysztof Roszczynialski, radca prawny

 

Krzysztof RoszczynialskiUkończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2003 roku. Odbył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie i uzyskał tytułu zawodowy radcy prawnego. W latach 2004 – 2005 współpracował z Kancelarią Prawną Prawa Międzynarodowego Paluch i Wspólnicy sp.k. - jedną z większych krakowskich kancelarii prawnych specjalizujących się w transakcjach nieruchomościowych. W latach 2005- 2009 współpracował z kilkoma kancelariami prawniczymi w Krakowie zajmując się głównie prawem spółek oraz prawem nowych technologii. Świadczył usługi w ramach stałej obsługi prawnej spółek z sektora budowlanego, handlu (hurt i detal), w tym handlu elektronicznego, szeroko pojętej informatyki oraz z sektora telekomunikacyjnego. W trakcie współpracy miał możliwość zapoznania się z wszelkimi prawnymi aspektami ich działalności, w tym dochodzeniem wierzytelności. Od kilku lat stale obsługuje wiodącego na rynku polskim agregatora usług SMS Premium a także liczne podmioty z sektora IT. Od początku swojej aktywności zawodowej zajmuje się również kwestiami związanymi z budowaniem struktury spółek, ich przekształceniami i restrukturyzacjami. Prowadzi także bieżącą obsługę prawną jednej z większych w Małopolsce uczelni niepublicznych. Interesuje się również prawem własności intelektualnej i nowych technologii.

W swojej praktyce sądowej odpowiadał za reprezentowanie klientów w sporach przed Sądami Powszechnymi oraz Sądami Arbitrażowymi.

Specjalizacja:

prawo gospodarcze, prawo spółek, prawo cywilne, windykacja, ochrona dóbr osobistych, prawo nowych technologii, prawo administracyjne, prawo pracy, postępowanie cywilne, zastępstwo prawne w prowadzeniu procesów przed Sądami Powszechnym oraz Sądami Polubownymi.

Kontakt Kontakt